Kitaplar
assdsa
Yeni Başlamayanlar İçin Sinema

Dünya ve Türkiye sineması üzerine akademisyenlerin, sinema öğrencilerinin, sinemaya ilgi duyanların rahatlıkla okuyabileceği "Yeni Başlamayanlar İçin Sinema"  isimli bu kitap sinema sanatını sadece izleyerek değil üzerine düşünerek, tartışarak, kafa yorarak hayatına dahil edenlerin kitabı...

 
Son Dönem Türk Sinemasında Gerçekçilik
Bu kitap sanatta gerçekçilik ve dünya sinemasında gerçekçi akımları incelerken bir yandan da  Nuri Bilge Ceylan, Derviş Zaim, Seren Yüce, Semih Kaplanoğlu, Uğur Yücel ve Zeki Demirkubuz gibi yönetmenlerin gerçekçi filmlerine odaklanarak okuyucularına yeni bir ufuk açıyor.
 
asdsad
0001902488001-1
Sinemada Yol ve Yolculuk

Bu kitapta “Easy Rider”dan “Puslu Manzaralar”a, “Paris, Texas”dan “Kikujiro’nun Yazı”na dek sinema tarihine damgasını vurmuş yol filmleri kahramanın sonsuz yolculuğu kapsamında değerlendirilmiştir. Sinema yazarı Dr. Öğr. Üyesi Fırat Sayıcı’nın sinema tarihi alanında Türkiye’de ilk defa bu denli kapsamlı incelenen yol sineması üzerine bu çalışması başta akademisyenler, sinema öğrencileri ve sinemaseverler olmak üzere her kesimden okuyucuya hitap ediyor.